Bilişim Teknolojileri Dergisi Telekom Türkiye

Radore’ye Yeni Satış ve Pazarlama Direktörü

Bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon alanında 21 yıllı aşkın sektör deneyimine sahip olan Ergin Kılınç, Radore Veri Merkezi’nin yeni Satış ve Pazarlama Direktörü oldu.

Yerel ve küresel alanda önde gelen teknoloji ve telekomünikasyon şirketlerinin satış, pazarlama ve müşteri ilişkileri bölümlerinde aldığı görevlerle 21 yıllık tecrübeye sahip Ergin Kılınç, Radore Veri Merkezi’ne Satış ve Pazarlama Direktörü olarak atandı.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlayan Kılınç ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Executive MBA alanında yüksek lisans yaptı.

İş hayatına Armada Bilgisayar’da Satış Destek Müdürü olarak başladıktan sonra Orange Business Services bünyesinde Satış Müdürlüğü görevini yürüttü. 2003 yılında Intel Türkiye’de İş Geliştirme Müdürü unvanıyla göreve başlayan deneyimli isim, ilerleyen dönemde Türkiye, Orta Doğu ve Afrika (META) bölgesinde çeşitli Satış ve Pazarlama pozisyonlarında bulundu.

2011 yılından itibaren Türk Telekom’da Satış Direktörü ve Müşteri İlişkileri Direktörü pozisyonlarında görev yapmasının ardından Canovate Group bünyesinde görev alarak Türkiye Satış Direktörü oldu.

Ergin Kılınç, 2018 yılının Eylül ayı itibarıyla atandığı yeni görevi kapsamında, Radore Veri Merkezi’nin tüm satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu Direktör olarak görev yapacak.

Radore Hakkında

2004 yılında Zeki Kubilay Akyol tarafından kurulan Radore, ilk veri merkezi yatırımını 2005 yılında gerçekleştirdi. “Uptime Experts” sloganı ile güvenilir ve kesintisiz hizmeti ilke edinen Radore, %99,99 “uptime” garantisi ile müşterilerine Sunucu Barındırma (Colocation) Sunucu Kiralama (Dedicated Server), Donanım Kiralama, Bulut Sunucu Servisi (Cloud), Yönetilen Hizmetler, İçerik Dağıtım Ağı (CDN), Web Hosting, Alan Adı, SSL ve Lisans Kiralama gibi veri merkezi hizmetleri sunuyor. Radore, Deloitte Teknoloji Fast50 2012-2013-2014-2015 sonuçlarına göre arka arkaya 4 yıl “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Veri Merkezi” unvanını aldı. Bu unvan ile birlikte 2014 yılında yine MetroCity’de başlattığı ofis ve üçüncü nesil veri merkezi yatırımını 2015 yılında tamamladı, 2016’da ise beyaz alan ve ofis alanları olmak üzere toplamda 2.760 m²’ye ulaştı.

2014 yılında Doğuş SK Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (DGSK) ve İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (İş Girişim), 2015 yılında ise Selçuk Saraç ortaklıkları ile sektördeki lider veri merkezi konumunu güçlendirdi ve hizmet standardını ISO 9001, ISO 27001 ve PCI DSS sertifikaları ile tescilledi.

Uzun yıllara dayanan sektörel tecrübesinin yanında tam yedekli altyapıya sahip olan Radore, %100 fiziksel güvenliği, kesintisiz ve yedekli internet erişimi, deneyimli teknik ekibi, güç ve iklimlendirmedeki ileri teknolojisi ile 3.500’ü aşkın müşterisine 7/24 hizmet sunuyor. radore.com

/Radore    #Radore /Radore  /Radore datacenter