Bilişim Teknolojileri Dergisi Telekom Türkiye

Sony’nin yeni SSD serisi ile tanışın

Sony, harici SSD (Solid State Drive-Katı Hal Sürücüsü) ürün yelpazesini SL-E serisinin yeni bir ürünü ile genişletiyor. Bu yeni model harici bir SSD ve cebinizde taşınacak kadar küçük. Aynı zamanda yüksek hızlı ve güvenli veri aktarımı için yeterince güçlü, şık ve yüksek kapasiteye sahip.

Mimarlar, mühendisler ve araştırmacılar gibi profesyonellerin ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan kullanışlı harici SSD, kredi kartından daha küçük boyutlara sahip. Böylece onu her yere yanınızda taşıyabilir ve 960 GB’a kadar depolama ile tüm önemli dosyalarınızı her zaman yanınızda bulundurabilirsiniz.

Geniş cihaz yelpazesi ile uyumlu

Yeni SSD, standart A kabloları yanında, en yeni mobil teknolojilerle kompakt ve tersine çevrilebilir USB Type-C bağlantı noktaları ile donatıldı. Her iki türde bağlantı noktasına sahip olmak, Mac ve Windows PC’ler, Android akıllı telefonlar ve tabletler de dâhil olmak üzere geniş bir cihaz yelpazesinde kullanılabilirlik sağlıyor.  

SL-E sürücüsü, darbeye karşı dayanıklılığı arttırmak, mekanik bozulma olasılığını ve korkulan veri kaybını azaltmak için içinde hiçbir hareketli parça bulunmayan flash bellek kullanıyor. Sürücü ayrıca ENC DataVault Lite yazılımı da içeriyor, böylece dosyalarınızın tam güvenliğini sağlayabilirsiniz. Bu E Serisi, rahat kavrama için bir dalga dış yüzeyi ya da kolay bulunması için görünmesi kolay bir erişim LED’i gibi düşünceli ayrıntılarla tasarlandı.