Bilişim Teknolojileri Dergisi Telekom Türkiye

Penta, ‘En İyi Katma Değerli Dağıtıcı’ seçildi

Bilgisayar, yazılım ve donanım ürünleri başta olmak üzere, bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji, IBM Bölgesel Mükemmellik ödül töreninde Orta Doğu ve Afrika (MEA) bölgesinin “En İyi Katma Değerli Dağıtıcısı” seçildi. Penta, bir önceki yıl aldığı MEA Bölgesi “Dönüşüm ve Büyüme Alanında En İyi Dağıtıcı” ödülüyle birlikte, iki yıl üst üste “Bölgesel Mükemmellik” ödülünün sahibi oldu.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen törende, IBM’in bulunduğu 7 farklı bölgedeki en başarılı iş ortaklarına ödülleri verildi. Son 2 yıldır “Bölgesel Mükemmellik” ödülüne layık görülmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, “Başarılı bir 2017 yılının ardından çalışmalarımızın ödüllendirilmesi sorumluluğumuzu ve motivasyonumuzu artırıyor” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ ŞİRKETİ

Penta, 2017 Bilişim 500 Araştırması satış gelirlerine göre Türkiye’nin en büyük üçüncü bilgi teknolojileri şirketi oldu.Mürsel Özçelik, 11 bin metrekareyi aşan depolama alanıyla ve gelişmiş lojistik hizmetleriyle Türkiye’nin en büyük teknoloji dağıtıcılarından biri olduklarını söyledi. Dijital hizmetleri sayesinde iş ortaklarımıza esnek çözümler sunduklarını ifade eden Özçelik, sektörünün ilk B2B e-ticaret platformu olan Bayinet ile uçtan uca entegrasyon sağladıklarını da sözlerine ekledi.

Penta, sipariş ve teslimat yönetim süreçlerinde Penta Depom ve “10’dan 10’a Sevkiyat”, abonelik uygulamalarında PAY (Penta Abonelik Yönetimi) ile ürünleri piyasaya etkin bir şekilde ulaştırıyor ve iş ortakları için tek noktadan hizmet sağlıyor.

ÖZÇELİK: “TÜRKİYE’NİN GELİŞEN EKONOMİSİ TEKNOLOJİ YATIRIMLARINI ARTIYOR”

Özçelik, “Altyapı, yazılım ve bilişim hizmetlerindeki büyüme gelecek yıllarda artmaya devam edecek. Bu gelişmelerle beraber teknoloji yatırımlarının hız kazandığını görüyoruz. Birçok ülkeyle kıyaslandığında, ülkemizde genç nüfus oranının yüksekliği, teknolojinin yakından takibi konusunda bizim için ayrı bir avantaj” açıklamasını yaptı.