Bilişim Teknolojileri Dergisi Telekom Türkiye

MTH Technologies Türkiye Ülke Müdürü Ali Kuralkan oldu

Siber güvenlik, mobil e-ticaret ve Nesnelerin İnterneti alanlarında güçlü platformlar ve dijital uygulamalar gerçekleştirmek üzere faaliyet gösteren MTH Technologies’te Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine, sektörün deneyimli isimlerinden Ali Kuralkan atandı.

Video optimizasyon, siber güvenlik, kestirimsel/öngörü analizleri, mobil e-ticaret, Nesnelerin İnterneti (IOT) alanlarında güçlü işlem platformları, yazılımlar ve dijital uygulamalar geliştiren MTH Technologies’te, stratejik ticari yönetim de dahil olmak üzere Bilgi İşlem Teknolojilerinde 20 yıldan fazla deneyimi bulunan Elektronik Mühendisi Ali Kuralkan, Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine getirildi.

Ali Kuralkan kimdir?

Uluslararası yönetim alanında yüksek lisans yapan, INSEAD/Fransa’da telekomünikasyon alanında pazarlama derecesi alan Ali Kuralkan, Belçika’da bulunan Alcatel-Lucent’in Next Generation Networks bölümünde ticari yönetim direktörü, Cisco’da Orta Asya Genel Müdürlüğü ile Orta ve Doğu Avrupa’yı kapsayan 19 ülkede servis sağlayıcılardan sorumlu genel müdür olarak görev yaptı. 2011-2012 döneminde Türkiye’de MetroNet (FTTx Servis Sağlayıcı) COO’su olarak çalıştı. Ali Kuralkan, MTH Technologies B.V Türkiye İrtibat bürosuna ülke müdürü olarak atanmadan önce, 2012-2018 yılları arasında Netaş Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü olarak sorumluluk üstlendi.