Bilişim Teknolojileri Dergisi Telekom Türkiye

Procat, İngiltere’deki ofisiyle Avrupa’ya açıldı, 2018’de Polonya ve Romanya ofislerini açacak

Çağrı merkezi sektörünün önemli oyuncularından olan ve yenilikçi hizmetleri ile müşterilerinin hayatını kolaylaştıran çözümler sunan Procat, Türkiye’de edindiği tecrübe ve uzmanlığını Birleşik Krallık’ta kurduğu Procat International ile Avrupa’ya taşıyacak. Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, 2017 yılında İngiltere Londra’da ilk yurt dışı ofislerinin açıldığını, önümüzdeki yıl Polonya ve Romanya ofisleri ile Procat’in 4 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir şirket haline geleceğini açıkladı.

 

Anahtar teslim çağrı merkezi kurulumu ve çağrı merkezlerine özel uygulama geliştirme hizmetleri ve çağrı merkezi oteli hizmetleri sunan Procat, 2017 yılında Birleşik Krallık’ta açtığı ilk yurt dışı ofisi ile Avrupa’ya açıldı. Türkiye’deki mevcut müşterilerine, halihazırda proje bazlı olarak Avrupa ülkelerine yönelik hizmetler vermekte olan Procat, yurt dışında açacağı yeni ofisleri ile 25 yıla yaklaşan tecrübe ve uzmanlığını Avrupa’ya taşımayı hedefliyor. Procat, 2018 yılında Avrupa’da minimum 2 farklı ofis açmayı planlıyor.

Türkiye’nin ilk çağrı merkezi oteli olan, Procat kardeş şirketi Call Center Hotel, İstanbul’da ve İzmir’de 3 lokasyonda, toplam 2100 koltuk kapasite ile hizmet vermekte ve bugüne kadar toplam 3 bin müşteri temsilcisine ev sahipliği yapmış durumda. Procat ise bugüne kadar 11 bin seat üzerinde kurulum yapmış bulunuyor.

Türkiye’de ilk kez bir meslek grubuna yönelik olarak başlattığı, avukatlık ofislerine yönelik özel “Tahsilat Otomasyon Aracı” çözümü 2017 yılında hizmete sunuldu. Bu çözüm sayesinde, avukatlık ofisleri diledikleri yerden Procat’in sistemlerine VPN ile uzaktan güvenli bağlantı sağlayarak Procat’in güçlü ve nitelikli alt yapısını kullanabiliyorlar.

Procat International kuruldu

Procat, uluslararası operasyonlarını yürütmek ve yurt dışında yeni ülkelere hizmet sunabilmek için, 2017 yılı Mart ayında Procat International Ltd. adlı yeni şirketini kurarak faaliyete geçirdi. Türkiye’deki müşterilerine, Avrupa ülkelerine yönelik çağrı merkezi hizmetleri sunmaya başlayan Procat, ilk yurt dışı ofisini Birleşik Krallık’ta açtı.

Ofisin açılmasının ardından ilk müşterisiyle el sıkışan Procat, İskoçya ve İngiltere’ye hizmet verecek olan yeni ofisinin, sunacağı yenilikçi ve yüksek kaliteli projeleriyle çağrı merkezi sektöründe büyük etki oluşturacağına inanıyor. Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, yeni ofisin açılışının kendileri için çok heyecan verici olduğunu belirterek, “Procat, teknik ve operasyonel uzmanlığını en yeni teknolojilerle harmanlayan ve terzi işi özel çözümler geliştiren çok başarılı bir şirket. Türkiye’de edindiği uzun yıllara dayanan tecrübesini ve uzmanlığı ile yüksek kalite standartlarında sunduğu hizmet anlayışını artık diğer ülkelere de taşımasının vaktinin geldiğine inanıyoruz. Birleşik Krallık’taki operasyonumuzda da kaliteli hizmet ve kaliteye değer veren bilinçli müşteriler ile çalışmak önceliğimiz olacak. Bu anlamda, çalışacağımız şirketler konusunda seçici davranacağız.” dedi.

Ersubaşı, rakipsiz düzeyde teknolojiye ve know-how’a dayanan hizmetler sunacaklarını ifade ederek, “Birleşik Krallık’taki en büyük BPO şirketlerinden biri müşterimiz oldu. Burada tam bir Procat Müşteri Deneyimi Platformu oluşturacağız. Bu, Türkiye’de son 25 yılda elde ettiğimiz sektörel tecrübenin uluslararası düzeyde genişletileceği anlamına geliyor. Yeni ofisimizin sunacağı hizmetlerden büyük oranda uluslararası pazarlarda faaliyet göstermekte olan müşterilerimiz ve iş ortaklarımız yararlanacak ama asıl önemlisi hizmetlerimiz en çok İngiltere’deki son kullanıcıları memnun edecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Sırada farklı lokasyonlar da var

Procat, Birleşik Krallık ofisinin faaliyete geçmesinin ardından 2018 yılında Avrupa’da yeni ofisler açmayı planlıyor. Procat Uluslararası İş Geliştirme Direktörü Philip Moran ise, yeni ülkelere açılma planları hakkında şunları söyledi: “Yurt dışında açmakta olduğumuz ofislerimiz ile portföyümüzü uluslararası düzeyde genişletme potansiyelini değerlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu yönde genişlemesini sürdüren, yüksek standartlarda sunduğu hizmetlerini çok sayıda ülkede hizmete sunan uluslararası bir şirket haline gelmeyi de hedefliyoruz. Bu sayede, uluslararası faaliyetleri bulunan iş ortaklarımıza ve müşterilerimize, diğer ülkelerdeki son kullanıcılar ile kolaylıkla temasa geçebilecekleri bir alt yapı sunmuş oluyoruz. Procat için olduğu kadar, Türkiye çağrı merkezi sektörüne de örnek teşkil eden bu girişimin, Türkiye için de önemli bir adım olduğuna inanıyorum”.