Axxana Phoenix System’in Oracle çözümünü Türkiye pazarına sunmak üzere Turkcell ile işbirliği yaptı

Felaket Kurtarma uzmanı Axxana, Oracle ortamlarına yönelik bir çözüm olan Phoenix System’i Türkiye’de pazara sunmak üzere Turkcell ile işbirliği yaptı. Yapılan anlaşmayla Axxana’nın yeni nesil felaket kurtarma çözümü Phoenix for Oracle ile Turkcell geniş ürün yelpazesine yeni nesil felaket kurtarma teknolojisini de ekledi. Yeni ürün sayesinde herhangi bir afet durumunda finansal kurumların, büyük işletmelerin ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin veri kaybını önlemesi ve yüksek kullanılabilirliği korunması sağlanıyor. Yapılan anlaşmayla Turkcell, Türkiye’de gerçek bir sıfır veri kaybı felaket kurtarma hizmeti (DRaaS) sunan ilk hizmet sağlayıcısı olacak.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Axxana Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Doron Hendler, “Turkcell, lider telekomünikasyon operatörü olarak sadece Türkiye’de değil bölgesinde de tanınıyor. Turkcell’in ölçeklendirme servislerindeki itibarı ile uzmanlığını Axxana’nın eşsiz ürünü ile birleştirerek Türkiye’deki müşterilerilerimize ulaşmayı planlıyoruz.

Turkcell Kurumsal Çözümler ve Servisler Direktörü Barbaros Özdemir ise şunları söyledi: “Türkiye’deki işletmeler şimdiye kadar, sıfır veri kaybı sağlamak için birçok ürün arasından seçim yapmak zorundaydı. Axxana ile sunacağımız bu yeni ürün sayesinde şirketlere sıfır veri kaybı çözümünü en iyi maliyet, performans ve mesafe avantajlarıyla birlikte sunacağız.”

Axxana’nın Phoenix for Oracle çözümü, veri merkezleri arasında mesafe sınırlaması olmaksızın sıfır veri kaybı ve hızlı kurtarma sağlayan, diğer çözümlere kıyasla çok daha düşük bir sahiplik maliyeti sağlayan tek felaket kurtarma çözümü olarak ön plana çıkıyor. Axxana’nın Phoenix çözümü, geniş bir kullanım yelpazesinde, riskleri azaltmak, verimliliği artırmak ve maliyetleri düşürmek için bu iki sistemin en iyi özelliklerini sunuyor.