Bilişim Teknolojileri Dergisi Telekom Türkiye

Veri Merkezi ve Buluta Dönüşüm konferansı DATA CENTER DYNAMICS 5 Aralık’ta

Bölge’nin en büyük Veri Merkezi ve Buluta Dönüşüm konferansı olan Data center Dynamics (DCD) 5 Aralık tarihinde Wyndham Grand Istanbul Levent Otel’de sektörün önemli oyuncularıyla, son kullanıcı BT profesyonellerini 8. kez bir araya getiriyor olacak.

DCD Türkiye etkinliğinde kamu ve özel sektörden üst düzey altyapı yöneticileriyle büyüyen Türk dijital ekonomisinin altyapı ihtiyaçları tartışılıyor olacak.

İstanbul’un bölgesel Finans merkezi olmasından dolayı internet trafiğindeki sürekli artış, bölgedeki ağları gittikçe daha da önemli hale getiriyor. İstanbul’u bölgenin internet değişim noktası yaparak, internet trafiği iyileştirilmelerle, yurt dışında konumlu veri merkezleri ile daha hızlı ve daha düşük gecikme süresi ile bağlantılar oluşturacaktır.

Bir çok şirkette artan dijital dönüşüm projeleri ile, işletmelerin BT altyapısının buluta geçişini ve IoT’ye olan ilgilerini arttırmıştır. Burak Savak, IoT Group Director, Vestel – Emel Tural, IT Director, Bosch – Bidar Ozgur Ulutas, CIO & Executive Board Member,Nobel Pharmaceuticals ve Ergun Ozdamar, CIO, Türk Traktör aynı panelde yer alarak IoT ve Üretimin nasıl basamaklandırılacağını ve bunun yanında Akıllı üretim’in yükselişi Veri Merkezlerinden beklentileri nasıl artırdığını katılımcılarla paylaşıyor olacak.

Yoğunlaşan siber saldırılara karşı kritik altyapıların korunmasının önemi artarken diğer yandan da yeni çıkan Kişisel Verilerin Korunması Yasası ile birlikte bilgi işlem yöneticilerinin önemini bir kez daha artırmaktadır. Bu konularda farkındalığı arttırmak için Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir ‘’Yeni çıkan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu bölgesel bulut ve veri merkezi statejilerinizi nasıl etkileyecek?’’ sunumu ile DCD>Türkiye’de olacak.

Bunun yanında Türkiyenin ilk TIER IV sertifikalı Veri Merkezini kuran Türkiye İş Bankası vaka analiz ile projenin detaylarıda paylasaşacak.

Konferansta yer alacak vaka analizlerinden bazıları;

 • Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun detayları
 • İşbankası – Türkiye’nin ilk Tier 4 sertifikalı veri merkezinin tüm detayları
 • IoT’ye karşı tehditlerde kritik alt yapıları korumak
 • Taşınabilir ve modüler veri merkezleri
 • Enerji Verimliliği: Veri merkezi operasyonlarınızda verimliliği nasıl artırabilirsiniz?
 • Veri Sınıflandırma ve Güvenliği
 • Kurumsal Dijital Dönüşüm ve Optimizasyon
 • Hibrit IT yönündeki adım – karmaşıklık riski doğuruyor mu?
 • Yeni nesil veri depolama araçlarının değişen BT ihtiyaçlarına etkisi
 • Başarılı bir şekilde sistemlerinizi bulut ve sunucu barındırma çözümlerine taşımak
 • Dijital dönüşümünüzü Hybrid IT ile hızlandırmak
 • Bölgedeki modern veri merkezleri için en yeni soğutma teknolojileri nasıl adapte edilebilir?

Bilişim Sektöründeki hızlı gelişmeler ile yeni kavramlar ortaya çıkmaktadır. Veri Merkezi sektöründeki güncel gelişmeleri ele alacak olan DCD İstanbul konferansı; en yeni vaka analizleri ve panel tartışmaları ile DESIGN+BUILD, POWER+COOLING, COLO+CLOUD, SECURITY+ RISK, SERVERS+STORAGE, CORE>EDGE, OPEN-SOURCE ve SOFTWARE-DEFINED konuları altında gerçekleşecektir.

Bölgenin bir numaralı Veri Merkezi ve Buluta Dönüşüm konferansı olan DCD Istanbul’da yerinizi almayı unutmayın. Sponsorluk ve bireysel katilim hakkında sorularınız için nadir.ozcagli@datacenterdynamics.com ile iletişime geçebilirsiniz.

http://dcd.events/conferences/trkiye