Bilişim Teknolojileri Dergisi Telekom Türkiye

Yaani 1 milyon indirilme barajını aştı

Akıllı arama motoru Yaani, kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor. İlk 3 günde uygulama marketlerde en çok indirilen uygulama olmayı başaran Yaani, ilk hafta itibariyle de 1 milyon indirilme sayısına ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Böylece uygulama, ilk hafta itibari ile Türkiye’den çıkan uygulamalar arasında en fazla indirme sayısına ulaşan uygulama oldu.

Türkçeyi iyi bilmesi ile öne çıkan Yaani ayrıca kullanıcılar arama yaptıkça onların alışkanlıklarını ve gerçekten ne aramak istediklerini öğreniyor. Daha önce yapılan aramaların benzerleri daha arama yaparken kullanıcıya gösteriliyor. Konum bazlı aramalarda en yakın seçenekleri ilk sıralarda gösteriyor. Kullanıcılar, arama yaptıkları konuma göre kendilerine en yakın yerleri görüntüleyebiliyor.

Hem App Store hem de Google Play uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen Yaani’yi indiren Turkcell’liler 1 GB internet kazanırken uygulama içerisinden yapılan aramalar internet kotasından yemiyor. Ek olarak Turkcell’liler Yaani’yi kullandıkça her ay 1 GB internet kazanmaya devam ediyor.