Bilişim Teknolojileri Dergisi Telekom Türkiye

SAP Forum İstanbul etkinliğinde BMR Türkiye standına yoğun ilgi

Geçtiğimiz ay “Digital Business” temasıyla gerçekleştirilen SAP Forum İstanbul etkinliğinde NEC markası ile BMR Türkiye olarak katılım gösterdi. Etkinlikte, Ekol Lojistik Başarı Hikayesi ve NEC SAP HANA çözümleri ile iki sunum gerçekleştiren NEC, gün boyu stantta canlı demoları ile yoğun ilgi topladı.

NEC Kimdir? 1899’da kurulmuş olan NEC, üretim ve mühendislik yapan bir Japon firmasıdır. Günümüzün ICT pazarında teknoloji üreten dünya devlerinden biri olan NEC, yüksek etik standartları korumaya, müşterilerine değer katan ürün ve hizmetler yaratmaya ve müşterileri de dahil olmak üzere tüm paydaşlarınca güvenilir ve seçilen bir şirket haline gelmiştir. NEC şemsiyesi altında binlerce patente sahip, sürekli innovasyon yaparak , tüm ürünlerini “Green IT” felsefesi ile üretir.

Türkiye’de SAP ile neler yapmak isterler?

NEC’in en önemli hedeflerinden biri, üretim sektörünün gelecekteki başarısı için kilit konulardan biri olduğunu düşündüğü IoT’nin geliştirilmesidir. NEC, IoT konusunda fırsatların olgunlaştırılmasını kendine hedef edinmiştir. Bu sayede sistem entegratörleri ve yazılım üreticilerinin katılımıyla uçtan uca bir NEC SAP HANA çözümünü sunmayı hedeflemektedir.

NEC SAP HANA : esnek, çok yönlü, uçtan uca çözüm

Türkiye’deki pek çok ticari işletme işlerini yürütmek ve sahip olduğu ham veriden değerli, verimli sonuçlar çıkarabilmek adına SAP yazılımını tercih ediyor. Güvenilir, yüksek devamlılık (high availability) sağlayan SAP sertifikasyonuna sahip sunucularının yanı sıra, SAP tarafından onaylanan NEC M-Series Veri Depolama Ailesi ve NEC ExpressCluster (high availability) ürünleri NEC’in SAP tarafındaki ürün yelpazesinin gücünü en iyi şekilde yansıtmaktadır.NEC’in Fault Tolerant (FT) sunucuları da 99,999 yüksek devamlılık sağlayarak, NEC’in iş sürekliliği konusundaki uzmanlığının başka bir göstergesidir.

NEC SAP HANA ürün yelpazesinde SAP onaylı appliance’ın yanısıra TDI (Tailored Data Integration) modelleri de bulunmaktadır. Bu sayede SAP HANA müşterileri çok daha geniş donanım seçeneklerinden birini seçme şansına sahip olur. TDI modelde yer alan NEC Express5800 sunucuları firmaların çok daha uygun maliyetle SAP HANA implementasyonu yapabilmelerini sağlar. SAP Vora ve NEC TDI modeli ile, sadece analiz edilecek veri miktarı göz önüne alınarak düşük yatırım maliyetiyle firmaların ihtiyacına uygun şekilde çözüm üretmek mümkün olmaktadır.