Ericsson AR-GE çalışmalarını anlattı

Bilgi güvenliği alanında, ulusal ve uluslararası boyutta çalışmalar yürüterek farkındalık oluşması ve ortak akıl ile çözüm önerilerinin geliştirilmesi amacı ile 2007 yılında kurulan Bilgi Güvenliği Derneği (BGD)’nin düzenlediği  Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı, Ankara’da başladı.  

Bilgi Teknolojileri ve İletişimi Kurumu Merkez Binası’nda gerçekleştirilen etkinlikte Ericsson Türkiye kurduğu standla yer aldı. T.C Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ericsson standında  İzmir ve İstanbul Ericsson AR-GE merkezlerinde, Türk mühendislerin yaptığı çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Ericsson, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparklarında yer alan AR-GE merkezlerinde, 400’ü aşkın Türk mühendis ve 150’yi aşkın teknik destek mühendisi ile 20’si Tübitak onaylı 120’nin üzerinde AR-GE projesi yürütüyor. Buradaki çalışmalarla üç yerli, 25 global operatörlere uçtan uça çözümler sağlıyor. Projeleriyle 5’i yerli 5’i uluslararası ödüle layık görülen Ericsson Türkiye, özellikle 5G çalışmalarıyla öne çıkıyor.

Normal
0

false
false
false

EN-US
JA
AR-SA

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Calibri”,”serif”;}