Bilişim Teknolojileri Dergisi Telekom Türkiye

“Doğru planlama ile verimli ve kazançlı büyümeyi destekliyoruz”

“Kurumların ses ve görüntülü iletişim ihtiyaç haritasını çıkararak projelendirme yapıyoruz. Kullanıcı ve sistem özellikleri, network ve altyapı kapasiteleri analiz edilerek optimum çözümü projelendiriyoruz. Pilot çalışmadan sonra projemiz, IT bölümü veya yöneticilerin net olarak değerlendirme yapabilecekleri karar aşamasına geliyor.”

Tümleşik iletişim ve video konferans sistemleri, üretimden perakendeye, sağlıktan finans ve eğitime kadar her sektörden kuruluşun, şirket içi ve şirketler arası toplantı için harcadıkları zamanı ve maddi kaynağı azaltmalarına, verimliliklerini arttırmalarına, eğitimi ve iletişimi kuvvetlendirmelerine yardımcı oluyor. Video konferans çözümleri için yatırım yapan şirketler bu ürünlerin hem kurum içerisinde hem de B2B ve B2C için verimli kullanılabildiğini gözlemleyerek yatırımlarını hızlandırıyor. Yönetici ve karar vericiler, mevcut iletişim sistemleri ile uyumlu olan ve yeni teknolojileri de içinde barındıran çözümlerimizi özellikle test aşamasında görerek karar verebiliyor. Ürünlerin kullanıcı dostu olması, kullanım sırasında sağladığı uyumluluk ve kolaylık, verimliliğin garantisi oluyor. Kullanıcılar, her şeyden önce tümleşik iletişim çözümlerinin Türkçe arayüz ile anlaşılır bir içeriğe sahip olmasını istiyor.

Mobilite, olmazsa olmaz

Şirketlerin büyüklüklerine, iş akışlarına ve çalışanlarının ihtiyaçlarına göre ürün ve çözümler çeşitleniyor. Mobil bağlantı desteği, toplantı kayıt ve yayın özelliği, çoklu bağlantı ihtiyacı isteyen müşteriler tümleşik iletişim ve video konferans sistemlerini daha efektif olarak kullanıyor.

Ses ve konferans sistemlerinde kaliteden ödün vermeden maliyetleri çok daha uygun hale getiren çözümlerimiz var. Full HD 1080P, geniş Açı, 18X optik zoom, geniş açı kabiliyetine sahip kameralar ile toplantı odalarını çok daha net olarak diğer bölgelere aktarabiliyoruz.

Sistemlerimiz, H.264 HP ve SVC desteği sayesinde yüzde 50 daha az internet band genişliği kullanımı ve yüzde 20 mertebesine kadar paket kaybını engelleyen teknolojik altyapı içeriyor.

Noktadan noktaya, aynı anda 4 bölge desteği ile başlayıp ihtiyaç halinde 16 veya daha fazla bölge desteğine lisans ile arttırılan çözümler sayesinde de ilk maliyetleri minimumda tutuyoruz. Böylece ileriye doğru büyümeyi destekliyoruz. Microsoft  Skype for BusIness  uyumlu toplantı odası konferans sistemlerimiz sayesinde  hem H323, SIP hem de Skype for BusIness ile bağlantı sağlıyoruz.

Karmaşaya son veren kolay teknoloji

Kablosuz içerik paylaşımı sayesinde PowerPoint sunumları, online içerikler ve tablolar, kablosuz olarak video konferans esnasında paylaşılıyor. Geleneksel içerik paylaşımındaki kablo karmaşasına son veriyor ve tüm dikkatin konferansa verilmesine yardımcı oluyoruz. Kablosuz mikrofonlar sayesinde de masa üstündeki kablo karmaşasına son veriyoruz.

Mobil destekli ürünler sayesinde artık telefon, tablet, Mac ve PC’den de konferanslara katılıp üretkenlik arttırılıyor. Tabletler ile direk sunum yapılabilmekte, doküman üzerinde yapılan değişiklikler karşı tarafa iletilebilmektedir. Çözümlerimizin diğer önemli özelliği de canlı olarak yayınlanan toplantıların, kayıt edilebilmesidir. Ayrıca, Streaming (Yayın özelliği) sayesinde yapılan toplantılar CDN (Content Delivery Network) üzerinden binlerce kişi ile aynı anda paylaşılabiliyor.

Doğru ve hedef odaklı projelendirme

Projelendirme aşamasında öncelikle kurumların ses ve görüntülü iletişim ihtiyaç haritasının çıkarılması gerekiyor. Hangi bölge, şube veya çalışanın sistemi kullanacağı, kullanılacak olan sistemdeki özellikler, toplantı odaları ve bu odaların ses-görüntü bağlantı ekipmanları, çoklu konferans yapma sayısı ve kapasitesi, kayıt-yayın istekleri, network ve altyapı kapasiteleri analiz edilerek optimum çözüm projelendiriliyor. Pilot çalışma sonrasında da ihtiyaçların karşılanması, kullanım kolaylığı ve kullanıcıların adaptasyonu,  hem IT bölümü hem de diğer yöneticiler tarafından değerlendirilerek karar aşamasına geçiliyor. Projelendirmede önemli etkenlerden biri de hedeflenen çözümün kolaylıkla kullanılabilmesi, yapılan yatırımın en verimli şekilde dönüşüm sağlanması.

Altyapı ve iletişimde yaşanan teknoloji ve sahip olma maliyetlerindeki gelişmelere bağlı olarak ses ve görüntü sistemlerinin de kullanımı çığ gibi büyüyor. Türkiye pazarı, diğer pazarlara göre yoğun bir potansiyele sahip. En son teknolojileri barındırmak isteyen kurumlar, çözümlerin getirdiği artıları hızlıca şirketleri içinde hayata geçirmek istiyor. Mevcut sistemleri ile ilerlemek isteyenler de kapasitelerini arttırarak yaygınlaştırma ve daha farklı alanlardaki iş verimliliklerini arttırmaya yönelik kullanım planları yapıyor.

Uygun maliyet, 5 yıl yazılım ve donanım garantisi

Sistemlerimizin sahip olduğu mobil iletişim ve 128 Bit AES şifreleme yetenekleri sayesinde bulut teknolojilerini de güvenli bir şekilde kullanıyoruz. Canlı görüşmeler ve sunumlar, yapılan görüşmelerin kaydedilmesi, daha sonra izlenebilmesi için sunmuş olduğumuz ve kullandığımız güvenli iletişim altyapısı sayesinde verilere tüm kullanıcıların istedikleri yerden ulaşabilmelerini sağlıyoruz.

Şirket olarak sunduğumuz her bütçeye uygun 5 yıl yazılım ve donanım garantisi içeren satın alma veya kısa ve uzun vadeli kiralama hizmeti sayesinde de günlük, aylık, yıllık periyodlarda kiralama hizmeti seçen müşterilerimiz sadece teknolojiyi kullanarak minimum maliyetler ile ana işlerine odaklanıyor.

“Toplantıların binlerce kişi tarafından izlenebilmesini sağlayan streaming çözümlerimiz ile hizmet veriyoruz. Canlı yayınlar kolaylıkla kaydedilip çevrimdışı izlenebiliyor.”