Mikro Yazılım Perakende Ürünleri Eğitimi için, 150 İş Ortağı 2 günlük Eğitim Kampına Girdi

Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden Mikro Yazılım, Perakende sektörüne yönelik ürünlerini, çözümlerini ve bu sektördeki güncel gelişmeleri,   4-5 Mayıs tarihlerinde İş Ortaklarına yönelik düzenlediği bir eğitimle kapsamlı olarak anlattı. Eğitim, Mikro Yazılım İş Ortaklarından beklenenin üzerinde bir ilgi gördü. 150 katılımcı, güncel bilgileri alabilmek için 2 günlük bir eğitim kampına girdi.

İstanbul Sheraton Grand Ataşehir Hotel’de düzenlenen eğitime, Mikro Yazılım’ın tüm Türkiye çapında hizmet veren İş Ortaklarından, yaklaşık 150 kişi katılım gösterdi. Mikro Yazılım Teknik Destek Departmanı tarafından 4 kişilik uzman kadro ile 2 tam gün olarak verilen eğitim müfredatı kapsamında, özellikle Mikro Yazılım’ın güncel ürün ve çözümleri teknik olarak katılımcılara uygulamalı ve etkileşimli olarak anlatıldı.

2 tam günlük eğitimin başlıca konuları şu şekilde gerçekleşti:

  • Mikro KEP (Kayıtlı Elektronik Posta)
  • Akaryakıt İstasyonları Yönetimi
  • Market-Mağaza Yönetimi
  • Promosyon Yönetimi
  • MikroShop/MikShop

Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan TOMUŞ, firmanın Perakende sektöründe de lider oyunculardan biri olduğuna dikkat çekerek, ürün odaklı eğitimlerinin beklediklerinden daha yoğun ilgi gördüğünü belirtti. TOMUŞ, eğitim programlarının her ay farklı bir ürün grubuna odaklı şekilde devam edeceğini ve her eğitimde katılımcılara güncel ürün ve çözümlerle ilgili teknik bilgiler verilirken gelecek dönemdeki gelişmeler hakkında da bir vizyon sunacaklarını belirtti. 

Mikro Yazılım Perakende Sektörüne Marka Bağımsız Çözümler Sunuyor.

Mikro Yazılım’ın ortaya koyduğu perakende çözüm platformu, işletmelerin tüm ihtiyaçlarının tek bir otomasyon sistemi ile karşılanmasını sağlıyor.

Mikro Yazılım Retail (Perakende Çözümleri) Neler Sunuyor?

Stok Yönetimi

Hizmet ve Masraf Yönetimi

Satın Alma Yönetimi

Satış Yönetimi

Finans Yönetimi

Karar Destek Sistemi

Mağaza/Market Yönetimi

Promosyon Yönetimi

Akaryakıt İstasyonu Yönetimi

RETAIL ile entegre olabilen diğer cihazlar: Sistem terazileri, barkod yazıcı ve okuyucuları, kiosklar, elektronik raf etiket sistemleri vb.

Online Satışta e-Dünya: RETAIL, elektronik platformda, işletmeler arası eticaret (B2B) ve firmadan müşteriye yönelik e-ticaret (B2C) her türlü iş yapış biçimini destekleyecek şekilde tasarlandı. Bu sayede nihai müşterilere internet ortamından satış (online satış) yapabilmek için her türlü geliştirme kolayca yapılabiliyor. Şirketler, RETAIL ile mağazalar arasında iletişim kurabilme, anlık stok bilgisi tutulabilme, ürün bilgisi gönderebilme, sipariş alabilme, satış ve tahsilat işlemlerini takip edebilme şansına kavuşuyor.

Kullanıcı Dostu ve Kişiselleştirilebilir Ekranlar: Kullanıcı deneyimi açısından ele alınarak geliştirilen RETAIL’de klasik menüye ek olarak geliştirilen yeni nesil MetroStyle ekran seçeneği, kullanıcılara sık kullandıkları menüleri kendi masa üstlerinde toplayabilme ve işlemlerini pratik şekilde gerçekleştirebilme olanağı sunuyor. Birden fazla yabancı dili destekleyen ve işlemleri farklı döviz cinsleriyle takip edebilmeye imkân veren RETAIL, ithalat ve ihracat yapan işletmelere, uluslararası kurallara uygun dokümantasyon hazırlıyor ve dövizle alınıp satılan ürünlerde ya da enflasyonist ekonomi şartlarında alternatif finans kontrolü sağlıyor.

Geliştirmeye Açık Bir Platform: Windows otamında geliştirilen RETAIL, kullanıcılarına birçok ayrıcalıklı işlemi kolaylıkla yapabilme esnekliğini sunuyor. Raporların kullanıcı tarafından geliştirilebilmesi, gerektiği durumlarda farklı veritabanlarıyla birleştirilebilmesi, örnek ve gelişmiş sorgular yardımıyla kullanıcıların kendi analiz küplerini oluşturmasına olanak tanır.

Akaryakıt İstasyonlarına Özel Modül: RETAIL, 7/24 hizmet veren akaryakıt istasyonlarına özel fonksiyonları da barındırıyor. Pompadan istasyon marketine, satın alma süreçlerinden muhasebeye kadar istasyonların tüm operasyonlarının yönetilebildiği Retail, aynı zamanda vardiya hesapları, market otomasyonu, kredi kartlı ve veresiye satışlar gibi özellikler içeriyor. RETAIL akaryakıt modülü sayesinde iş akışlarınızı; akaryakıt satışları, market satışları, bakım ve servis, satın alma, finans ve muhasebe başlıkları altında kategorilendirmeniz mümkün.