CMC çağrı hizmetleri sektörünün geleceğini inşa ediyor

CMC Turkey CTO’su Meriç Ayçin, çağrı hizmetleri sektörünün geleceğinin inovasyonda saklı olduğunu ve bu anlamda yapay zeka ile ilgili tüm gelecek senaryolarını mercek altına aldıklarını söyledi.

Müşteri hizmetleri ile ilgili tüm süreçlerin masaya yatırıldığı ve sektör profesyonellerinin bir araya geldiği 5’inci Müşteri Hizmetleri ve Deneyimi Zirvesi’nde, sektördeki yenilikçi yaklaşımlar tartışıldı. Zirve kapsamında Bankacılık, Sigorta, E-ticaret, Perakende ve Enerji, sektörleri olmak üzere Beyaz Eşya, Online Oyunlar, Belediyecilik ve İnovatif Platformlar sektörlerinde faaliyet gösteren, müşteri hizmetlerinde dijital kanalları etkin bir şekilde kullanan birçok kurumun temsilcileri bir araya geldi. Bu yıl 500’ün üzerinde kişinin katılımıyla düzenlenen “Müşteri Hizmetleri ve Deneyimi Zirvesi”de son günlerin en sıcak tartışma konusu olan Endüstri 4.0 kavramının müşteri hizmetleri alanındaki yansımaları ele alındı.

Çağrı hizmetleri sektörü inovasyonla büyüyecek
Zirvede CMC Turkey sponsorluğunda “Müşteri Hizmetlerinde İnovatif Çözümler” başlığı altında düzenlenen panelin moderatörlüğünü CMC Turkey CTO’su Meriç Ayçin üstlenirken, Anadolu Sağlık Bilgi Sistemleri Direktörü Burak Uzkan ve Flo Müşteri Hizmetleri Müdürü Berrin Akay da iş süreçlerinde CMC ile yürütülen süreçlere ilişkin deneyimlerini aktardılar. Çağrı hizmetleri ve bunun bağlantılı tüm iş süreçlerinde teknolojik yeniliklerin büyük bir gelişim gösterdiğine değinen Meriç Ayçin, CMC’nin cloud uygulamalarına yaptığı yatırımların, iş ortakları için büyük faydalar sağladığını anlattı. Meriç Ayçin “Teknoloji eskiden daha dar bir alanda kullanılan bir uzmanlık alanıyken, günümüzde herkesin yaşamında vazgeçilmez bir deneyim oldu. Bu deneyimin en hissedilebilir olduğu alanlardan birisi de hiç şüphesiz çağrı hizmetleri sektörü. Hizmet verdiğimiz iş ortaklarımızın en büyük gider kalemlerini azaltarak, maliyet avantajı sağlıyoruz. Müşterimiz için standart, esnek ve ölçülebilir veriyi işlenebilir kılmak, CMC operasyonlarının belkemiğini oluşturuyor. Ayrıca sosyal medyada toplanan tüketici ve müşteri verilerini doğru ölçümlemek de günümüzde iş dünyası için vazgeçilmez bir ihtiyaç haline geldi. Bu ihtiyaçlara doğru çözümler üretebilmek adına sahip olduğumuz teknolojiyi sürekli ileri bir aşamaya taşıyoruz. Şu ana kadar müşterilerimizden aldığımız geri dönüşlere baktığımızda, doğru yolda ilerlediğimizi rahatlıkla söyleyebilirim” diye konuştu.

Oturumda ayrıca yapay zekanın müşteri deneyimine entegrasyonu ve gelecekte yaşanacak proaktif etkileşim dönemiyle birlikte insansız yönlendirme, bulutta veri güvenliğini sağlayan gelişmiş sistemler, big datanın analiz edilmesiyle müşterilere daha etkin ihtiyaçların sunulması gibi kavramlar da tartışıldı.

 

 

 

CMC Turkey hakkında:

Türkiye’nin en büyük dış kaynak sağlayıcı şirketlerinden ve Mid Europa Partners yatırımlarından biri olan CMC Turkey, dört bini aşkın çalışanıyla İstanbul, Malatya, Şanlıurfa, Rize ve Bayburt olmak üzere toplamda beş ayrı lokasyonda hizmet veriyor. Kendi sektöründe lider 80’in üzerinde iş ortağına, çağrı merkezi, sosyal medya ve bulut bilişim hizmetleri sunan CMC Turkey, başta Tele-Satış, Tele-Pazarlama, Müşteri Hizmetleri, Tahsilat Yönetimi, Teknik Destek, Sosyal Medya olmak üzere, müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözümler oluşturuyor. Bulut bilişimi Türkiye’de en yetkin kullanan teknoloji öncülerinden olan CMC Turkey, müşterilerinin her ihtiyacına çözüm odaklı yaklaşıyor.

 

Çok kanallı bir iletişim merkezi olarak, çağrı merkezi, sosyal medya, web (chat, mobil ve e-posta) kanallarını tek bir platformdan takip edebilen ve bütünleşik olarak yönetebilen CMC Turkey, sosyal medya alanındaki başarılarıyla da tüm dünyada dikkat çekiyor. Çağrı merkezi sektörünün uluslararası en prestijli organizasyonu olan Contact Center World tarafından düzenlenen, sektörün en iyilerinin belirlendiği yarışmanın, EMEA Bölgesi finallerinde, “En İyi Sosyal Medya Yönetimi” kategorisinde birincilik ödülünü alan CMC Turkey, başarısını bu ödülle de kanıtladı. CMC, uzman sosyal medya müşteri temsilcileri ile 7/24 monitoring ve itibar yönetimi hizmetini Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Arapça başta olmak üzere birçok dilde sunuyor.