Schneider Electric, Data Center Türkiye Konferansı’nda Veri Merkezlerinin Geleceğini Konuştu!

Schneider Electric, 2017 Data Center Türkiye Konferansı’nda veri merkezi sektörünün ulusal ve uluslararası temsilcileriyle buluştu. Şirket, global çaptaki bilgi ve deneyimiyle sektörün geleceğine ışık tuttu.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Bilişim Altyapı Sistemcileri Derneği (BASİD) tarafından 5’incisi düzenlenen 2017 Data Center Türkiye Konferansı’nda yer aldı. 19 Nisan’da sektörün yoğun katılımıyla gerçekleşen konferansta Schneider Electric Yapısal Kablolama Satış Mühendisi Umur Şenturan ve Schneider Electric IT İş Birimi Data Center Segment Müdürü Alphan Erdem, şirketin veri merkezleri alanındaki global bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere konuşmacılar arasındaydı.

Şenturan, “Veri Merkezinde Yapısal Kablolamada Yenilikçi Teknolojiler” adlı konuşmasında şunlara değindi: “Dünya data center pazarı 120 milyar Dolar büyüklüğüne ulaştı. Artan hız ve esneklik ihtiyacı ile birlikte pazarın büyümesinin ivme kazanacağını öngörüyoruz. Ancak burada kurumların ihtiyaçlarını çok iyi tespit etmek gerekiyor. Genel olarak kurumlar veri merkezlerinde küçük ve orta ölçekli sunucu odası, veri merkezi için %100 güvenilirlik, yüksek bant genişliği ve yüksek yoğunluğa ihtiyaç duyuyor. Schneider Electric olarak bu ihtiyaçlara uçtan uca yenilikçi yapısal kablolama çözümümüz Actassi ile yanıt veriyoruz. Actassi çatısı altında birleştirdiğimiz entegre ürün ve hizmetler veri merkezlerinin verimli, hızlı, esnek ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlıyor.”